Carrara


Miętowa 14a, 61-680 Poznań

Tel: 602 609 800

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Marmur twardość - opis firmy

Data dodania wpisu: 2023-05-25

Marmur jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie, sztuce i rzemiośle. Został wyekstrahowany z warstw skał gnejsowych w wielu krajach na całym świecie. Marmur jest używany do tworzenia płytek podłogowych, tarasów, blatów kuchennych, parapetów i okładzin ściennych. Jego charakterystyczna, biała barwa, subtelne wzory i marmur twardość czynią go niezwykle atrakcyjnym dla budowniczych i artystów.

Marmur to inaczej skała metamorficzna, głównie składająca się z kalcytu, wapienia i dolomitu. W zależności od jego składu może mieć różną barwę, od białego do czerwonawego, zielonego i czarnego. Marmur jest zazwyczaj gładki i błyszczący, ale może też być matowy lub wycięty w wielu kształtach. Mimo że marmur jest delikatny i wymaga starannego traktowania, jego twardość zapewnia solidną i trwałą powierzchnię.

Marmur jest używany do ozdabiania pięknych budynków i miejsc od czasów antycznych. Jego twardość i trwałość pozwalają mu przetrwać przez długie lata, bez potrzeby częstego odnawiania. Kultury starożytne używały marmuru do tworzenia posągów i rzeźb, a także pomników i pałaców. Marmur doskonale nadaje się do wykończenia drewnianych lub kamiennych schodów, podłóg i ścian wnętrza.

Marmur jest ceniony przez designerskie firmy budowlane i artystów, którzy uważają go za elegancki, trwały materiał budowlany. Chociaż jest drogi, jego piękno i marmur twardość czynią go szczególnie atrakcyjnym dla właścicieli domów i firm.

Marmur twardość


Firmy znajdujące się niedaleko

Studio Projektowe Motiv


Poznań, Jana Nagórskiego 5

Otwórz wizytówkę >

Food Leader


Brodowo, Wiosenna 6

Otwórz wizytówkę >

Kaskada Hotel&Restauracja


Poznań, Międzyzdrojska 37

Otwórz wizytówkę >